Morgander

Uudised

30.05.2011

Ehitustööd Viljandis on täies hoos!

Vana katuse maha võtmine

Eelmisel nädalal alustas Morgander OÜ viljakuivati kompleksi renoveerimis-ehitustöödega. Tänaseks päevaks on vana katus juba maha tõstetud ning tehakse ettevalmistusi betoonivöö valamiseks olemasolevale silikaatseinale.
Renoveerimistööd hõlmavad olemasoleva hoone katuse tõstmist 2,5 meetri võrra, asetades olemasoleva seina peale uue metallkarkassi. Samuti on tarvis tõsta hoone tagaküljes oleva ukse kõrgust 2m võrra ning viljapunkreid 50cm üles poole nihutada.
Ehitustööd hõlmavad hoone esiküljes asetseva elevaatori ümber 16 meetri kõrguse viilhalli püstitamist, maja taha tuuletõmbe vältimiseks esiku ehitamist ning ka kolude kohale varikatuse püstitamist. Kuna seadmed peavad vilja koristuse ajaks taas töökorras olema, siis peab ehituse ja renoveerimise aeg mahtuma vaid vähem kui kahe kuu sisse. Kõige aeganõudvamad tööde etapid on demontaaž, betoonivöö armeerimine ning valu ja betoonivöö kuivamine. Sealt edasi peaks kõik juba kiiremini sujuma.
Selleks, et tagada probleemideta töö objektil, pannakse karkass korraks juba tehases kokku, et kontrollida paralleelsusi. Karkassi saabudes ehitusplatsile on vaja vaid see poltidele tõsta ja mutrid kinnitada. Kondentsi vältimiseks kasutame katusel antikondentsi kihiga spetsiaalset profiilplekki. Tuulutuse tagamiseks ei kasuta me harja kohal tihendeid, vaid teeme ekstra laia harjapleki. Samuti ei kasuta me tihendeid seina alaservas, vaid toome selle üle 40 cm betoonivöö. Tuisk ja linnud sealt sisse ei saa, samas on tagatud tuulutus.
   ...