Morgander

Uudised

14.07.2011

2011 ehitushooaeg on Morgander OÜ jaoks alanud hästi!

Esimene Morgander OÜ viilhall Norras

Kui eelmisel kahel ehitushooajal oli märgata langust ehitusturul, siis 2011 suvel on turg jälle tõusuteel. Nii nagu teistelgi ehitusfirmadel, on ka Morganderi käed- jalad tööd mõnusalt täis. Valmimas on neli uut viilhalli Norras ja Eestis.
Kõrged ehitushinnad Norra turul võimaldasid Morgander OÜl enda lihtsat ja kiiret viilhalli ehitus-süsteemi ka Norra turul katsetada (vaata pilti). Esimene tagasiside on hea, tuntakse huvi juba järgmise ehituse järgi, milleks oleks sõudebaasi peahoone. Eks näis...

2008. aastal püstitas Morgander OÜ väga efektse põllutöö seadmete müügihalli Peetri Talutehnika platsile, mille esiseinas on punaste vuukidega toonitud klaasfassaad. Kaks aastat hiljem otsustas juhtkond juba järgmise investeeringu kasuks. Hetkel kerkibki platsil juba uus kauplus-teabekeskus, mis on täielikult kaetud toonitud klaasfassaadiga ning millel on 1,5 meetri pikkune päikese sirm- räästas.

PRIA kaasabiga on kerkimas ka Mäo teeristi juures üks söödahoidla, mille iseloomustavateks sõnadeks on lihtsus ja funktsionaalsus. Poole hoone ulatuses on ümber maja kõrge sokkel, mis võimaldab sööda-pallikesi tõstukiga hõlpsamini transportida.

Hetke kõige keerulisemaks väljakutseks on aga suur vilja ja seemne kuivatus kompleks Viljandis. Tegemist on renoveerimisprojektiga, kus olemasolevat hoonet tõstetakse metallkarkassi abil 2,5 meetrit ning ehitatakse juurde paar lisahoonet, millest kõrgeim (elevaatori ümber ehitatav hoone) on 16 meetri kõrgune. Katus kaetakse antikondents värviga kaetud profiilplekiga, parema tuulutuse tagamiseks ei kasutata pleki tihendeid harjal ning seintes. Selle asemel on tellitud ekstra laiad harjaplekid ning seintele jäetud 40 cm pikkune ülekate betoonivööga. Rekonstrueerimistööd teeb keerulisemaks asjaolu, et hooned on terve ehituse aja jooksul erinevaid vilja ja seemnekuivatus seadmeid täis ning liikumine on suhteliselt piiratud. Samuti lisab adrenaliini veel see tõsiasi, et sel aastal on loodus ca poolteist nädalat ajast ees- töö etappide tähtaegu on tulnud nihutada maksimaalselt ettepoole, et tagada saagi koristus õigel ajal ning rahulolev klient :).

Vaata pildikesi siit
   ...